We are a leading Manufacturer of lithium ion battery laser welding machine from Ghaziabad, India.
₹ 920000 / Piece Get Latest Price
| Laser Type | Fiber Laser |
| Laser Power | 3 kW |
| Application | Battery Pack |
| Operation Mode | Workbench |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Pulse Duration | 1–20 ms |
| Spot Size | 0.2 mm |
| Power Supply | 380 V |
| Axis Control | 2 Axis |
Lalit Kumar (CEO)
D. H. Enterprises
Shop No. 3, Vrindavan Apartment, Vrindavan Garden, Vrindavan Garden, Sahibabad
Ghaziabad - 201005, Uttar Pradesh, India